چهارشنبه 25 اردیبهشت‌ماه سال 1387 @ 11:59 ق.ظ

بیش از یکسال، بلاگ اسکای همیشه در دسترس

مطمئنا احترام به کاربران یکی از سیاستهای اصلی و مهم مدیران بلاگ اسکای در طول سالهای فعالیت این سایت در عرصه وب بوده و هست و از این جهت فراهم آوردن سه فاکتور اساسی امنیت، پشتیبانی و در دسترس بودن سایت حائز اهمیت بسیار است و این در حالیست که امروزه سایتهای بزرگ با همین سه آیتم اصلی سنجیده می شوند و برتری هر کدام بر دیگری مشخص می شود.
از این میان بلاگ اسکای در سال گذشته توانسته رکورد خوب و مناسبی در این سه آیتم از خود به جای گذارد. در رابطه با فاکتور امنیت می توان گفت که بلاگ اسکای در سال گذشته هیچگونه مشکل امنیتی نداشته و این در حالی بود که برای وب ایرانی مشکلات امنیتی زیادی به وجود آمد و متاسفانه این خود باعث کاهش اعتماد کاربران به امنیت سرویس های وبلاگ ایرانی شد اما تلاش بلاگ اسکای بر این بود که امنیت را به طور تمام و کمال برای کاربران خود فراهم آورد. البته باید خاطر نشان ساخت که تضمین امنیت صد در صد در دنیای وب هیچگاه میسر نمی باشد اما هدف تیم بلاگ اسکای براینست که با استفاده از تجربیات و تخصص خود، امنیت را برای کاربرانش به ارمغان بیاورد.
به لحاظ پشتیبانی در طول یکسال گذشته اکثر ایمیل ها در کوتاهترین زمان پاسخ داده شده و به پیشنهادات، نظرات و انتقادات کاربران رسیدگی گردید. راه اندازی وبلاگ مدیران سایت از دیگر اقدامات بلاگ اسکای برای بهبود پشتیبانی و ارتباط با کاربران بود. تلاش بلاگ اسکای بر این است که ضمن حفظ این روند، پشتیبانی خود را بهبود نیز ببخشد و این در حالیست که ارائه خدمات پشتیبانی در سرویسهای رایگان حتی در سایتهای خارجی رایج نیست و رفع اشکالات کاربران صرفا در سطح Forum ها صورت می پذیرد.
آیتم دیگر که همواره برای کاربران اینترنتی اهمیت خاصی دارد در دسترس بودن همیشگی سایت (Uptime بودن سایت) است. در طول سال گذشته بلاگ اسکای رکورد بسیار موفقی را در این مورد از خود به جا گذاشت و در مدت 385 روز حتی بدون یک Reset سرور سایت دائما در دسترس کاربران بود (100% Uptime) و این نسبت به سایتهای مشابه رکوردی کاملا متفاوت و در خور توجه بود.


برای اطمینان بیشتر از صحت این مطلب می توانید به سایت netcraft.com مراجعه کرده، آدرس www.blogsky.com را در باکس What's that site running وارد نموده و در صفحه باز شده گزینه Last reboot 378 days ago را مشاهده نمایید. همچنین می توانید مستقیما به لینک http://toolbar.netcraft.com/site_report?url=http://www.blogsky.com مراجعه نمایید. (تصویر زیر متعلق به تاریخ  2008/may/14 می باشد).

 

و در آخر شما خواننده محترم می توانید از خود سوال کنید آیا می توان به سایت بلاگ اسکای با بیش از 5 سال سابقه در عرصه وب ایرانی و برتری در سه فاکتور امنیت، پشتیبانی و دسترسی همیشگی اعتماد کرد؟