یکشنبه 26 اسفند‌ماه سال 1386 @ 02:19 ب.ظ

سفره هفت سین بلاگ اسکای

در آستانه شکوفایی و بهار هستی و دمیدن روح زندگی در کالبد بی جان طبیعت و همزمان با نوروز باستانی ایران زمین و آغاز ششمین سال فعالیت بلاگ اسکای در عرصه گسترش اندیشه های ایرانیان، بر آن شدیم تا امسال بزرگترین سفره هفت سین مجازی را بگسترانیم و خانواده بزرگ بلاگ اسکای را بر سر این سفره گرد آورده و سال نو را به شادی و گرمی در کنار هم آغاز نماییم.
صمیمانه از همه شما اعضای خانواده بزرگ بلاگ اسکای دعوت می نماییم تا در هنگام تحویل سال جدید که زمان نیایش با پروردگار و بیان آرزوهاست همه با هم در کنار این سفره هفت سین گرد آمده و زیباترین آرزوهای خود را برای سال 87 در یک جمله به نگارش درآوریم.
همچنین به رسم یادبود و عیدی به زیباترین آرزو و یا دعا یک دستگاه Nokia XpressMusic 5310 اهدا می شود.
سفره هفت سین بلاگ اسکای در اینجا پهن شده است. تنها کافیست بعد از ورود به این صفحه بر روی دکمه "آرزوی شما" کلیک کرده و آرزوی خود را بنویسید. توجه داشته باشید که تنها از 2 ساعت قبل از شروع سال جدید تا 2 ساعت بعد از تحویل سال می توانید به درج آرزوهای خود بپردازید.
بلاگ اسکای سالی سرشار از شادی و موفقیت و کامیابی برای تک تک شما عزیزان آرزو دارد. منتظر حضور گرمتان در لحظه تحویل سال هستیم.

پنج‌شنبه 23 اسفند‌ماه سال 1386 @ 02:02 ق.ظ

امکان درج مطلب در ادامه

امکان نمایش مطلب به صورت ادامه دار در سیستم بلاگ اسکای فراهم شد. به موجب این تغییر کاربران می توانند برای سریعتر بارگذاری شدن وبلاگ شان متون بلند خود را به صورت ادامه دار وارد کنند.
برای این کار تنها کافیست در هنگام درج و یا ویرایش مطلبی از دکمه "درج ادامه مطلب" استفاده کرده و بعد از باز شدن ویرایشگر ادامه مطلب، بخش دوم مطلب خود را وارد کنند.
با استفاده از این امکان در هنگام نمایش صفحات وبلاگ شما تنها بخش اول یادداشت ها نمایش داده می شود و خواننده وبلاگ در صورت تمایل بر لینک ادامه مطلبی کلیک کرده تا مطلب را به صورت کامل مطالعه کند.
 

قابل توجه اینکه برای استفاده از این قابلیت نیاز به تغییری در قالب وبلاگ خود دارید. برای این کار دو راه وجود دارد:

 • به راحتی می توانید به منوی انتخاب قالب در قسمت مدیریتی وبلاگتان رفته و قالبی را انتخاب کنید. همه قالب های پیش ساخته بلاگ اسکای در حال حاضر از قابلیت ادامه مطلب پشتیبانی می کنند.
 • می توانید با مراجعه به قسمت ویرایش قالب، در کد قالب وبلاگ خود تگ
  <BlogSky:Post Text />
  را بیابید و بلافاصله بعد از آن متن زیر را اضافه کنید
  <BlogSky:Post More><a href="<BlogSky:Post HRef />"> ادامه مطلب ...</a></BlogSky:Post More>

توجه: کلیه وبلاگ ها در تاریخ ۲۶/۱/۸۷ به این قابلیت مجهز شدند و احتیاجی به تغییر در قالب وبلاگتان ندارید.

دوشنبه 13 اسفند‌ماه سال 1386 @ 04:10 ب.ظ

اضافه شدن قالب های جدید

بنا به درخواست کاربران برای افزایش قالب ها، تعداد چهار قالب جدید طراحی و در قسمت مدیریتی وبلاگ ها قرار داده شده است.
برای با بردن سرعت لود وبلاگ ها این قالبها با استفاده از css و div طراحی شده است و بر روی هر سه مرورگر IE و Firefox و Opera مورد تست قرار گرفته است.
همچنین چند اشکال در قالب های قدیمی که توسط کاربران گزارش شده بود برطرف شده است.

 

جمعه 10 اسفند‌ماه سال 1386 @ 09:19 ق.ظ

تغییرات در سیستم نظرات

به علت بالا بردن کیفیت بخش نظرات سایت بلاگ اسکای، تغییراتی به شرح زیر در سایت اعمال شده است که بدین وسیله به اطلاع کلیه کاربران می رسانیم.

 • نمایش عنوان یادداشت ها در نظرات تایید نشده : یکی از مشکلات کاربران بلاگ اسکای عدم مشخص بودن ارتباط هر نظر تایید نشده با یادداشت مرتبط با آن نظر بود. این مشکل در حال حاضرحل شده است و در بالای هر نظر عنوان یادداشت مرتبط با آن نظر به همراه لینکی به آن مطلب درج شده است.


 • نمایش جدیدترین نظرات : یکی از قابلیتهای بلاگ اسکای نمایش مستقل نظرات تایید نشده در قسمت مدیریت وبلاگ است ولی چنانچه در قسمت "تنظیمات بخش نظردهی" گزینه "درج نظر بعد از تایید" را به حالت غیرفعال قرار می دادید امکان نمایش جدیدترین نظرات خوانندگان وبلاگ شما به صورت مستقل وجود نداشت که در حال حاضر این بخش به قسمت مدیریتی بلاگ ها اضافه شده است. بدین صورت که اگر کاربری گزینه "درج نظر بعد از تایید" را به حالت غیر فعال قرار دهد منویی با عنوان "جدیدترین نظرات" در منوهای مدیریتی وبلاگ ایشان قرار می گیرد که جدیدترین نظرات را به صورت مستقل نمایش می دهد. شایان ذکر است که در وبلاگ های گروهی برای هر عضو یک وبلاگ، جدیدترین نظرات برای آن عضو به صورت مستقل و بر اساس سطح دسترسی ایشان نمایش داده می شود.


 • اضافه شدن کلیدهای "انتخاب همه" و "انتخاب هیچکدام" : برای راحتی مدیریت نظرات ( حذف و تایید) دو کلید "انتخاب همه" و "انتخاب هیچکدام" در قسمت مدیریت نظرات قرار داده شده است که انتخاب همزمان همه نظرات را تنها با یک کلیک فراهم میکند.


 • فیلتر شده نظرات : یکی دیگر از قابلیتهای سیستم نظرات بلاگ اسکای امکان فیلتر کردن نظرات کاربران بر اساس تعریف کلمات کلیدی تعریف شده توسط مالک وبلاگ است. بدین صورت که اگر مالک وبلاگی در قسمت مدیریت وبلاگ ( بخش "تنظیمات بخش نظردهی") برای مثال کلمه "سلام" را به عنوان کلمه کلیدی تعریف میکرد و خواننده وبلاگ ایشان نظری با محتوای سلام درج می کرد نظر مربوطه درج می شد ولی به جای کلمه سلام علامت ****  نمایش داده می شد ولی با اعمال تغییرات جدید چنانکه نظر خواننده وبلاگ شما حاوی کلمه کلیدی باشد امکان درج آن نظر داده نمی شود.


 • تغییر در ترتیب نمایش نظرات : همانطور که می دانید در سیستم بلاگ اسکای نظرات به صورت پایین به بالا نمایش داده می شد یعنی نظر جدید بر روی نظرات قدیمی تر قرار می گرفت ولی بر اساس تغییرات صورت گرفته از این پس ترتیب نمایش نظرات برای کلیه وبلاگ ها معکوس شده است یعنی نظرات جدید خوانندگان وبلاگ شما بر زیر نظرات قدیمی قرار می گیرد. • استفاده از شکلک : بنا به درخواست مکرر کاربران امکان درج شکلک در قسمت نظرات به زودی مهیا می شود. این قسمت در حال حاضر به صورت آزمایشی بر روی وبلاگ مدیران سایت بلاگ اسکای قرار داده شده است که در صورت عدم مشاهده مشکلی بر روی کلیه وبلاگ ها فعال خواهد شد.


   

امید است که این تغییرات باعث رضایت مندی هر چه بیشتر شما کاربران عزیز شود.

مانند همیشه منتظر شنیدن نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما دوستان هستیم.

 

سه‌شنبه 7 اسفند‌ماه سال 1386 @ 10:27 ق.ظ

آخرین فرصت انتقال وبلاگ ها به سیستم جدید

با توجه به گذشت بیش از دو سال از ارائه نسخه جدید بلاگ اسکای و انتقال تعداد قابل توجهی از وبلاگ‌ها به سیستم جدید، اکنون تصمیم به آزاد سازی وبلاگ های بدون استفاده ای که در طول این دو سال اقدام به انتقال وبلاگ خود به سیستم جدید را نکرده اند گرفته ایم.
از کلیه کاربرانی که تا این لحظه اقدام به انتقال وبلاگ خود به سیستم جدید را نکرده اند خواهشمندیم هر چه سریعتر برای انتقال وبلاگ خود با بخش فنی تماس بگیرند. قابل ذکر است در هنگام ارسال ایمیل به بخش فنی حتما آدرس اینترنتی وبلاگتان به همراه پسورد آن در سیستم قدیم و نام کاربری خود در سیستم جدید را در نامه ارسالی قید کنید. چنانکه نام کاربری در سیستم جدید ندارید لطفا برای ثبت نام به صفحه http://www.blogsky.com/Register.bs  مراجعه کنید.

 

توجه داشته باشید که آخرین مهلت انتقال وبلاگها تا تاریخ ۲۵ اسفندماه سال ۸۶ میباشد.

 

نکته: تنها وبلاگ هایی که در هنگام باز شدنشان با پیغام زیر مواجه میشوید احتیاج به انتقال دارند.

 

وبلاگ مورد نظر باید به سیستم جدید بلاگ اسکای منتقل شود .

چنانچه شما مالک این وبلاگ هستید برای انتقال آن به سیستم جدید با بخش فنی تماس بگیرید.
 
پنج‌شنبه 2 اسفند‌ماه سال 1386 @ 11:46 ق.ظ

مسابقه عکاسی با تلفن همراه

شاید تا یکی دو سال پیش عکاسی فقط کار کسانی بود که دوره‌های تخصصی عکاسی را طی کرده بودند و دوربین‌های گرانقیمت داشتند و حرفه‌شان هم عکاسی بود. اما یکی از آثار تلفن همراه و مخصوصا گوشی‌های جدید این بود که امکان عکاسی و تصویربرداری را برای همه فراهم کردند. امروز کاربران این گوشی‌ها عکاسی از اتفاقات و حوادث و طبیعت و مناظر و شخصیت‌ها و... را بخشی از علائق خود می‌دانند و دنیایی از عکس‌های دیدنی فراهم کرده‌اند.

برای نخستین بار مرکز اطلاع‌رسانی تلفن همراه کشور(www.GSM.ir) مسابقه عکاسی با موبایل را متناسب با فصل زیبایی که در آن هستیم با عنوان «عکاسی زمستان با تلفن همراه» و با جوایز ویژه برپا کرده که سرویس‌دهنده بلاگ‌اسکای(www.BlogSky.com) هم از این مسابقه حمایت و با آن همکاری دارد.

از همه وبلاگ‌نویسان علاقه‌مند دعوت می‌کنیم در این مسابقه شرکت کنند و از جوایز آن بهره‌مند شوند.

برای دیدن اطلاعات بیشتر هم به این صفحه مراجعه کنید.

 

BlogSky.com  Gsm.ir