شنبه 23 مرداد‌ماه سال 1389 @ 04:08 ب.ظ

اتصال بخش نظرات سایت بلاگ اسکای به Gravatar.com

اکثر کاربران اینترنتی با کلمه آواتار آشنا هستند. آواتار تصویر کوچکی است که به عنوان نماد کاربر در بخش نظرات وبلاگ‌ها، انجمن‌های اینترنتی، چت روم‌ها، پروفایل اشخاص و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. آواتارها تا حدودی بیانگر شخصیت و سلیقه کاربران در دنیای مجازی اینترنت می‌باشند. از این رو می‌توانند وسیله ارتباطی مهمی بین کاربران اینترنتی محسوب شوند.

یکی از مشکلات استفاده از آواتارها، اتلاف زمان در ثبت آواتارهای متعدد برای وب‌سایتهای مختلف می‌باشد که این مسئله باعث عدم رغبت بعضی از کاربران به استفاده از آن شده است. خوشبختانه با وجود سایت Gravatar.com این مشکل نیز حل شده است. Gravatar که از کلمات Globally Recognized Avatar به معنای آواتار شناخته شده جهانی گرفته شده است به شما این امکان را می‌دهد که با یک بار ثبت نام در این وب سایت و انتخاب تصویر دلخواهتان از آواتار خود در کلیه وبلاگ‌ها و وب‌سایتهای متصل به این سرویس استفاده نمایید.

این سرویس اخیرا محبوبیت زیادی بین کاربران اینترنتی پیدا کرده است تا جایی که با مراجعه به بخش نظرات اکثر وبلاگ‌های خارجی غیر فارسی زبان متوجه آواتارهای متفاوتی که به آن زیبایی و معنا داده اند خواهید شد. از این رو سایت بلاگ اسکای امکان استفاده از سرویس Gravatar را در قسمت نظرات کلیه وبلاگ‌های زیر مجموعه خود فراهم نموده است.

توجه داشته باشید این قابلیت برای کلیه وبلاگ‌های قدیمی بلاگ اسکای به صورت پیش فرض فعال شده است. چنانچه تمایلی به استفاده از این سرویس ندارید در قسمت مدیریت وبلاگ خود به منوی تنظیمات بخش نظردهی مراجعه نموده و گزینه نمایش آواتار را غیر فعال نمایید. در ضمن در این بخش امکان تعیین اندازه آواتار و تعیین آواتار پیش فرض وجود دارد. (آواتار پیش فرض به جای تصویر نظردهندگانی که برای خودشان آواتار ایجاد نکرده اند می آید.)

حال خوانندگان وبلاگ شما چگونه می‌توانند از آواتار خود در وبلاگ شما استفاده نمایند؟ خیلی ساده است. تنها کافیست یکبار در سایت Gravatar.com ثبت نام نمایند. حال در هنگام ارسال نظر چنانچه آدرس ایمیلی را وارد نمایند که مطابق با آدرس ایمیل آنها در سایت Gravatar.com  باشد آواتار انتخابی آنها نمایش داده خواهد شد. راهنمای کامل ثبت نام در سایت Gravatar.com را می‌توانید در اینجا بخوانید.


در ضمن برای قرار دادن آواتارها در جای مناسب صفحه نظرات، تگهایی در نظر گرفته شده است که می‌توانید از آنها استفاده نمایید. همچنین کلیه قالب‌های پیش فرض بلاگ اسکای با تگ‌های جدید به روز شده اند و با مراجعه به بخش انتخاب قالب می‌توانید از آنها استفاده نمایید. در صورت عدم وجود تگ‌های مذکور در قالب بخش نظرات، آواتارها با نمای پیش فرضی در وبلاگ شما نمایش داده خواهند شد.

<BlogSky:Comment Gravatar>
    <BlogSky:Gravatar ImgSrc />
</BlogSky:Comment Gravatar>


کلیه تگ‌های اختصاصی سایت بلاگ اسکای در آدرس http://www.blogsky.com/tags.htm قابل دسترس می‌باشد.


دوشنبه 18 مرداد‌ماه سال 1389 @ 10:45 ق.ظ

امکان رمزدار کردن یادداشت‌ها

با امکان جدید رمزدار کردن یادداشت‌ها، از این پس وبلاگنویسان می‌توانند یادداشت های مورد نظر خود را به صورت کامل خصوصی کرده و یا با در اختیار قرار دادن رمز عبور به فرد یا افرادی خاص، دامنه دسترسی به یادداشت‌هایش را محدود کنند.

برای رمزدار کردن یک یادداشت تنها کافیست در هنگام درج یادداشت بر روی گزینه "درج رمز برای یادداشت" کلیک کرده و رمز مورد نظر را وارد نمایید. توجه داشته باشید نیازی به یکسان بودن رمز عبور برای تمام یادداشت‌های رمزدار نمی‌باشد و میتوان برای یادداشت‌های مختلف رمزهای عبور متفاوتی در نظر گرفت. همچنین برای رمزدار کردن یادداشت های قدیمی می‌توانید با مراجعه به قسمت ویرایش یادداشت، گزینه درج رمز برای یادداشت را فعال نمود.

قابل ذکر است محتوای مطالب رمز گذاری شده از دسترس موتورهای جستجو خارج است. همچنین با رمزدار کردن مطلبی کلیه خروجی‌های مرتبط به آن یادداشت از قبیل بخش نظرات، نسخه قابل چاپ، خبرنامه، آر اس اس و نسخه موبایل رمزدار خواهند شد.


برای همخوانی بیشتر قالب فرم ورود کلمه عبور با بقیه اجزاء وبلاگ، تگهایی در نظر گرفته شده است که می‌توانید از آنها استفاده نمایید. همچنین کلیه قالب‌های پیش فرض بلاگ اسکای با تگ‌های جدید به روز شده اند و با مراجعه به بخش انتخاب قالب می‌توانید از آنها استفاده نمایید. در صورت عدم وجود تگ‌های مذکور در قالب وبلاگتان، فرم ورود رمز عبور پیش فرضی در وبلاگ شما نمایش داده خواهد شد.


<BlogSky:Post Password>
    <BlogSky:Password Message>
         <BlogSky:Message Text />
    </BlogSky:Password Message>
</BlogSky:Post Password>

دوشنبه 4 مرداد‌ماه سال 1389 @ 03:33 ب.ظ

اضافه شدن قالب‌های جدید

با توجه به نیاز وبلاگنویسان به استفاده از قالب‌هایی با نمای مدرن در فضای وب، تعدادی قالب جدید با نام‌های رویش، مرداب، درخشان، خاموش، مخملی و دنیا به بخش قالب‌های پیش فرض بلاگ اسکای افزده شد. شما میتوانید با مراجعه به منوی انتخاب قالب در بخش مدیریتی وبلاگ خود از این قالب‌ها استفاده نمایید.

قالب‌های جدید با مرورگرهای اینترنتی IE, Firefox, Opera, Safari, Chrome و کلیه مرورگرهای اینترنتی استاندارد سازگار می‌باشد.

دوشنبه 4 مرداد‌ماه سال 1389 @ 03:04 ب.ظ

تغییراتی در بخش نظرات قالبهای پیش‌فرض

با توجه به درخواست کاربران، امکان درج شکلک که پیش از این در بخش نظرات فعال بود به قالب‌های پیش‌فرض بلاگ اسکای افزوده شد. پیشتر کاربران در صورت تمایل می‌توانستند کدهای مخصوص درج شکلک را به قالب وبلاگ خود اضافه نمایند ولی در حال حاضر با انتخاب قالبی از قالبهای پیش‌فرض بلاگ اسکای این امکان در بخش نظرات وبلاگ کاربر فعال شده ولی با توجه به نظر و سلیقه کاربران همچنان امکان حذف، تعیین نحوه نمایش شکلک‌ها و تعیین شکلک‌های دلخواه وجود دارد.

همچنین امکان درج شکلک به بخش پاسخ به نظرات نیز افزوده شد.

دیگر امکان افزوده شده به بخش نظرات قالبهای پیش‌فرض بلاگ اسکای، گزینه ذخیره اطلاعات ورودی نظر دهنده می‌باشد تا درآینده دیگر نیازی به ورود اطلاعات در فرم نظرات را نداشته باشد. قابل ذکر است به علت وجود امکان ویرایش قالب نظرات در سیستم بلاگ اسکای، امکان اضافه کردن گزینه ذخیره اطلاعات نظردهنده قبل از این نیز توسط مالک وبلاگ وجود داشت.

از دیگر امکانات قابل افزودن به بخش نظرات وجود اعتبارسنجی اطلاعات ورودی کاربران از قبیل الزام به پر کردن نام و آدرس ایمیل و صحت فرمت آدرس ایمیل میباشد که این امکان در بعضی از قالبها اضافه شده و در صورت نیاز می‌توانید در قالب نظرات هر وبلاگی اعمال نمایید.