پنج‌شنبه 10 اسفند‌ماه سال 1385 @ 03:14 ب.ظ

معرفی لوگوی جدید BlogSky

لوگو یکی از مهم‌ترین نشان‌های معرفی در هنر گرافیک است که همواره برای شناسایی یک شرکت، موسسه، سازمان و یا وب‌سایت حائز اهمیت بوده است.
بلاگ‌اسکای، اینک و در تداوم دوره تازه‌ای از فعالیت خود، نشان قدیمی‌اش را -که یادگار چند سال فعالیت در فضای وب فارسی است- به کناری می‌نهد تا طرحی شایسته‌تر را با نظر هنرشناسان بر پیشانی صفحات خود بنشاند.
بلاگ‌اسکای به عنوان یک وب‌سایت برای سرویس‌دهی به وبلاگ‌نویسان، زمینه‌ای جوان و پویا را برای طراحی لوگو در نظر گرفته که نتیجه آن را پیش رو دارید. از آن جا که کاربران این سایت را عموما نسل جوان و مستعد و فرهیخته تشکیل می‌دهند، می‌بایست نکاتی در زمینه طراحی لوگو در نظر گرفته می‌شد که ویژگی‌های لازم برای این گروه‌ها در آن لحاظ شده باشد. سادگی برقراری ارتباط با کاربران و همچنین تناسب کاراکتر آرم برای به کارگیری در ابزار ارتباطی امروز یعنی اینترنت و تناسب لوگو با مفهوم نام بلاگ‌اسکای از نکاتی است که در طراحی لوگو در نظرگرفته شده است. پویایی و جدیت توام با آرامش در قالب خطوط منحنی و رنگ‌های درخشان، همراه با کنتراست مناسب نیز از دیگر خصوصیات این آرم به شمار می‌رود.
شایسته ذکر است که طراحی لوگوی تازه توسط طراحان شرکت گرافیک مثلث انجام گرفته و از میان چندین لوگوی طراحی شده، سرانجام این لوگو به عنوان نماد بلاگ‌اسکای انتخاب شده است.
همچنین در طراحی جدید بلاگ‌اسکای که در حال حاضر در دست آزمایش و توسعه است از لوگوی جدید استفاده خواهد شد.